Nieuws

Studiereis SSMNW

29 april 2019

Studiereis SSMNW 2019

Ruim een jaar geleden was de SSMNW commissie begonnen met het organiseren van de studiereis. Na een informatiemiddag en stemmingsronde kwam Singapore als bestemming eruit en zaterdag 30 maart 2019 was het dan eindelijk zo ver. Een groep van 20 studenten en twee docenten verzamelden zich op Schiphol om een geweldige reis te gaan maken. Na een vliegreis van circa 14 uur verwelkomde Singapore ons met 35 graden en een jetlag. Gelukkig konden we 's middags inchecken in het hostel waar een mannen -en vrouwenkamer ingedeeld werd. We vertrokken die avond met z'n allen naar een zogenaamde foodcourt, waar je er heel veel van hebt in Singapore. Je kunt voor weinig geld een volledige Singaporese maaltijd krijgen, denk hierbij aan rijst, noedels, curry's, dim sum, kip en beef. Iedereen keerde weer vroeg terug naar het hostel, om zo hopelijk de jetlag de volgende dag helemaal kwijt te raken. In Singapore is zoveel te beleven, zowel op wetenschappelijk als cultureel gebied. Voor alle bedrijfsbezoeken zou ik jullie willen doorverwijzen naar de eerst volgende editie van de Anthropos. Verschillende studenten zullen hier over de bedrijfservaringen vertellen. Op cultuur gebied is Singapore een super mooi land. Echt aanraders zijn de Gardens by the Bay, de Supertrees en alle botanische tuinen; een prachtige natuurlijke omgeving om in rond te lopen. Dicht daarbij was ook het Science Museum waar veel studenten binnen een kijkje hebben genomen. Daarnaast hebben we ook vaak het Marina Bay Sands hotel gezien, een enorm gebouw bestaande uit drie torens met daarbovenop een boot. We zijn met de hele groep naar de bovenste verdieping geweest, daar was een vette club, een infinity pool en uitzicht over heel Singapore. Als je meer drankjes en dansjes in Singapore wilt doen, dan ben je in Clarke Quay op de juiste plek. Een groot plein met verschillende zijstraatjes waar zowel kroegen als grote clubs te vinden waren. Of voor de shop liefhebbers, Singapore heeft meerdere winkelstraten, waarvan Orchard Road wel de bekendste is. Je kunt daar shoppen in de H&M en Zarah maar ook Gucci, Chanel en Prada staan op je te wachten. Ben je meer op zoek naar souvenirtjes? Dan moet je in China Town zijn; veel winkeltjes met een breed aanbod. Singapore is een wereldstad, maar er is ook mogelijkheid om aan de drukte te ontsnappen. Zo zijn wij met z'n allen naar Sentosa Island gegaan. Een kabelbaan met uitzicht over het hele eiland heeft ons naar de overkant gebracht en we hebben daar de hele dag mogen genieten. De meeste studenten hebben een plekje op één van drie stranden gezocht en hebben een lekkere duik genomen. Andere studenten hebben ook veel cultuur op Sentosa Island bezocht, zo zijn ze bijvoorbeeld naar het Fort Siloso geweest. Dit was een van forten die Singapore moest verdedigen tijdens de slag om Singapore. Daarnaast was ook het Merlion te bewonderen op Sentosa Island, dit is het nationale symbool van Singapore. Als laatste zou ik binnen Singapore nog Bayfront willen aanraden, ook een erg mooi winkelcentrum onder het Marina Bay Sands hotel met een groot en lekker foodcourt (vooral de sushi is aan te raden!). 

We zijn halverwege de reis met een luxe bus naar Kuala Lumpur gereden, om daar een weekend te genieten van de Maleisische cultuur. Ons hotel zat tegenover de bekende straat Jalan Alor, waar ontzettend veel eettentjes en supermarktjes waren. We hebben daar zowel voor lunch als diner vaak zitten smullen van alle lekkere dingen die ze ons geserveerd hadden. Loodrecht op deze straat was weer een straat vol kroegen en clubs voor de mensen die een drankje en dansje wilde wagen. Daarnaast hebben veel studenten de beroemde Petronas Twin Towers bezocht; dit zijn de hoogste identieke gebouwen ter wereld. Tijdens ons bezoek in Kuala Lumpur hebben we qua cultuur ook de wereldberoemde Batu Caves bezocht. Dit zijn Hindoetempels die in een grot liggen die zo'n 400 meter lang en 100 meter hoog is. Om bij die grot te komen moet je 272 gekleurde traptreden beklimmen. Een erg bijzondere ervaring.

Eenmaal in Nederland is iedereen weer druk bezig met zijn/haar studie en stage, maar deze bijzondere reis zullen we nooit vergeten. Ben jij nieuwsgierig naar alle verhalen? Spreek dan vooral iemand aan die mee is geweest op reis. Ik zal ongetwijfeld wat dingen vergeten zijn, maar ik hoop dat jullie nu een betere indruk van Singapore en Kuala Lumpur gekregen hebben.